Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na začátku září jsme začali navštěvovat hodiny agility.První hodina probíhlala tak,že si nejdříve Gábínek vyzkoušel každou překážku zvlášť a já měla pocit že teď už to půjde jako po másle.Jenže.S nadšením jsem spěchala na druhou hodinu,to jsem však ještě nevěděla,že domů se budu vracet s chrapotem a vytahanýma rukama při chytání Gábínka při pokusu utéct z houpačky.Ale nepředbíhejme.Hodina začala a já s napětím sledovala jak to ostatní jde a v duchu jsem si říkala jak se vyznamenáme.Však taky ano. Skočit samotnou překážku se nám ani na 5 pokus nepovedlo a Gábínek z toho byl očividně nadšený proč na něj každý běží z jedné strany a radostně mezi námi kličkoval,v lepším případě stál na místě jako tvrdé Y a s udiveným výrazem v očích nechápal proč chci aby to skočil když to jde obejít.Ovšem tunel byl teprve zážitek.Když jsme zjistili že sám tam prostě neproběhne,klečela jsem na konci s hlavou v tunelu a pozorovala,jak se další 3 pomocníci snaží nacpat naše "telátko" do toho maličkého tunelu.Po nějaké chvíli tunel zašustil a já viděla že Gábínek je konečně uvnitř a rozběhla jsem se dál.Najednou se ale v půlce zastavil a vycouval ven.Ten den už jsme ho tam nedostali.Kladinu zvládal už celkem slušně z poslušnosti i když zóny bezmyšlenkovitě přeskakoval.Houpačka byla další naše radost,neustále se snažil seskakovat i když jsem ho držela co to šlo a cvičitelka houpačku pomalu spouštěla.Na třetí hodině agility ale přišel zlom!Gábínek byl jako vyměněný.Skákal naprosto bezchybně tunelem utíkal tak rychle,že jsem mu chvílemi ani nestačila,hopačku zvládal levou zadní a zóny už taky nebyly nějaký velký problém i když u slalomu není tak jednoduché omotat se kolem takové spousty tyček.Choval se,jako by už běhal léta.Máme z něj všichni velkou radost a je to přímo pastva pro oči když se díváte s jakou radostí a odhodláním skáče a plní všechny úkoly,jak bystře poslouchá každý povel který v té rychlosti vyslovím a snaží se,aby neudělal žádnou chybu a aby mě potěšil.Je to naprosto úžasný a nesmírně učenlivý pes.Do prvních závodů máme před sebou pořádný kus cesty a dřiny ale budeme pilně cvičit aby jsme mohli už brzo zkusit tu úžasnou atmosféru závodů.

V současné době s Gábínkem navštěvujeme soukromou psí školu K-9 ve Starém Lískovci v Brně. Cvičíme poslušnost a chodíme na výstavní přípravu. Na podzim plánujeme další aktivity a také se připravujeme na další zkoušky.

Máme složenou zkoušku ZOP. Bohužel díky vytrvalému dešti v den zkoušek jsme ztratili potřebné body na odložení kdy Gábínek uznal že na té mokré trávě už ležet nebude, vstal a cvik nám nebyl uznán. Také chůze po nepříjemném materiálu nám dala zabrat. Sice jsem měla problém přejít ty kluzké PET lahve spíš já než pes ale rozhodčí nám to dal za polovinu bodů.Naopak přivolání ostatní cviky jsme zvládli výborně. Nebýt deště tak máme více bodů ale i za tohle jsme vděční. Splnil DOBŘE-73bodů.